Likwidacja ochrony, obniżenie oplat

Wszystkie tematy dotyczące Budynku A
Ania23
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2020, 11:33

Likwidacja ochrony, obniżenie oplat

Post autor: Ania23 » 17 lutego 2020, 11:42

Cześć wszystkim,
Na innych wątkach już był poruszany temat absurdalnie wysokich opłat za ochronę która pilnuje budowy jak sam pan ochroniarz potwierdza... :|
Co myślicie żeby się zebrać i zrezygnować z tej ochrony, bez przesady ze każą nam płacić..

bsz
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 18 lutego 2020, 02:04

Re: Likwidacja ochrony, obniżenie oplat

Post autor: bsz » 18 lutego 2020, 02:17

Niestety, par. 9 ust. 7 Umowy Deweloperskiej (zgaduję że wszyscy mają ten sam wzór) mówi że od dnia odbioru lokalu nabywcę obciążają opłaty eksploatacyjne czegoś co deweloper nazwał Budynkiem, a co w ust. 3 par. 1 opisane jest generalnie jako wszystkie trzy budynki razem. Dodatkowo ochrona wyszczególniona jest w Załączniku 2, tj. w kosztach zarządu nieruchomością wspólną.
Tak więc z racji tego że wygląda na to że opłata za ochronę jest obowiązkiem nabywcy wynikającym z Umowy Deweloperskiej, raczej nie da się nic z tym zrobić aż do momentu przeniesienia własności lokali i ustanowienia Wspólnoty. A wtedy już najprawdopodobniej temat będzie już nieaktualny.

ratajj
Czarny koń
Posty: 46
Rejestracja: 11 grudnia 2019, 22:38

Re: Likwidacja ochrony, obniżenie oplat

Post autor: ratajj » 18 lutego 2020, 13:45

Poniżej odpowiedź na analogiczne pytanie (oplaty za kontener + ochronę) jaką jakiś czas temu otrzymałem od naszego zarządcy.
Uprzejmie informuję, iż kontenery na odpady budowlane i kabiny ToiToi są podstawiane dla całej nieruchomości, czyli dla wszystkich lokali. Koszt ten ponoszą wszystkie lokale niezależnie od tego, czy korzystają z tych kontenerów czy nie. Często zdarza się taka sytuacja, że jedni właściciele „wykończą” swoje lokale na samym początku a inni dopiero po pół roku. Generalnie po 6 miesiącach od oddania budynku do użytkowania wysyłamy ankietę aby właściciele wypowiedzieli się, czy potrzebują jeszcze kontenerów czy nie. W zależności od wyników ankiety albo pozostawiamy kontenery albo ściągamy je. Podobnie ma się sytuacja z ochroną. Jeżeli właściciele po pół roku zadecydują, że nie chcą już ochrony, występujemy do dewelopera (lub jeżeli zawiązana jest już Wspólnota) aby rozwiązał umowę na ochronę.

Jeżeli chodzi o zakres ochrony, to system monitoringu w Państwa nieruchomości nie jest powiązany z ochroną. Monitoring zapisywany jest na dysku twardym. W razie konieczności zabezpieczamy materiał z monitoringu.

Generalnie umowa na ochronę została zawarta przez dewelopera. Ochrona ma za zadanie pilnować części wspólnych nieruchomości. Do jej obowiązków należy m.in. wykonywanie obchodów. W załączeniu przesyłam zakres umowy i odpowiedzialności ochrony.

blackbird
Wtajemniczony
Posty: 10
Rejestracja: 03 marca 2020, 11:24

Re: Likwidacja ochrony, obniżenie oplat

Post autor: blackbird » 27 sierpnia 2020, 15:44

Czy rachunek za miejsce w garażu jest oddzielnie za każde miejsce postojowe w przypadku miejsc zależnych czy cena jest zbiorcza? Jak to wygląda w A?

Kamis
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2019, 23:56

Re: Likwidacja ochrony, obniżenie oplat

Post autor: Kamis » 27 sierpnia 2020, 23:35

blackbird pisze: 27 sierpnia 2020, 15:44 Czy rachunek za miejsce w garażu jest oddzielnie za każde miejsce postojowe w przypadku miejsc zależnych czy cena jest zbiorcza? Jak to wygląda w A?
Za każde miejsce osobno. Ile miejsc tyle rachunków, bez znaczenia czy zależne czy nie. Liczy się powierzchnia.

ODPOWIEDZ