Parking podziemny

Inne tematy
Awdul
Świeżak

Parking podziemny

Post autor: Awdul » 08 marca 2021, 07:59

Siema.

Jestem na etapie zakupu mieszkania w PP.
Zastanawiam się nad kupnem miejsca parkingowego, ale nie wiem czy jest sens.
W tym momencie wokół osiedla jest dużo miejsca, nawet jeżeli zabraknie to jest parking na orbicie.
Normalnie bym nie kombinował, ale cena ofertowa to 35k :shock: i sprzedawca nawet mi nic nie zaproponował.

Co uważacie, warto? A może komuś udało się zbić do jakiejś normalnej kwoty?

emi505
Guru

Re: Parking podziemny

Post autor: emi505 » 08 marca 2021, 08:40

Przejedź się na Promenady Wrocławskie i zobacz, co tam się dzieje. Na początku też było tam "dużo miejsca" dla samochodów. Moim zdaniem za 3 lata nie będzie tu gdzie wcisnąć igły, więc miejsce postojowe to must have. Jeszcze dla przypomnienia powiem, że większość powstałych miejsc postojowych u nas jest we władaniu lokali usługowych. W tej chwili tego nie widać, bo niewiele z nich działa.

Parking na Orbicie przy okazji wydarzeń (których obecnie nie ma, ale miejmy nadzieję, że będą) będzie pełny. Dodatkowo nie chciałabym zostawiać auta na trasie z HotSpotu, bo trzeźwi to stamtąd nie wychodzą ;)

W budynku B jakiś czas temu sprzedawali miejsca za 50k, więc 35k to nie jest w tym przypadku górna granica. Negocjuj twardo i może uda się trochę urwać.

pozy
Świeżak

Post autor: pozy » 08 marca 2021, 13:10

Hehe, 35k zapłaciłem za miejsce już po negocjacjach:). To i tak jest cena znacznie poniżej kosztów budowy. Kupiłem miejsce, mimo że nawet nie mam samochodu, ale może kiedyś będę miał. Zawsze można je komuś wynająć. Jestem przekonany, że niedługo nie będzie żądnych miejsc i osoby bez wykupionego miejsca będą miały problem i codzienny stres z jego szukaniem. Mam nadzieję, że nie skończy się z parkowaniem na chodnikach i trawnikach "bo nie mam gdzie parkować".

nowymieszkaniec
Wtajemniczony

Post autor: nowymieszkaniec » 08 marca 2021, 14:58

tutaj będzie nawet gorzej niż na promenadach z parkowaniem - albo po drugiej stronie Popowickiej, albo na hali orbita - ale tam bałbym się zostawić auto na noc. Cena wysoka, jednak pierwszy raz kupowałem takie miejsce bez wątpliwości (w innych lokalizacjach zawsze było można gdzieś obok w miarę blisko zaparkować więc wysoka cena mp bardziej skłaniała do przemyśleń)

ODPOWIEDZ