Pytanie do mieszkańców - czy jesteście zadowoleni

Inne tematy
Awatar użytkownika
Popowice online
Czarny koń
Kontakt:

Re: Pytanie do mieszkańców - czy jesteście zadowoleni

Post autor: Popowice online » 30 marca 2020, 08:23

mam na chatce tylko dwie grubości ścian, ściany boczne mieszkania to 14 cm na których bezpośrednio obiera się sufit, ściany wewnątrz mieszkania dzielące pokoje to tak jak na zdjęciu i nie jest na nich osadzony sufit bo między nimi jest "gips" który można wybić nawet śrubokrętem - wiem bo tak usuwałem samodzielnie ścianę między pokojem a kuchnią.

Pozdrawiam

Lucas
Wtajemniczony

Post autor: Lucas » 17 maja 2020, 15:24

Dramat obsługa posprzedażowa to żart banda oszustów naprawa zgłoszenia usterki zajęła im miesiące koszt poprawek w mieszkaniu to 8000 tys złotych po pseudo fachowcach . Pierwszy raz spotkałem się z taka firma która ustala własne reguły których nie przestrzega . Nie polecam nikomu tego developera lejąca się woda na parkingach wiele niedoróbek na klatkach.

ratajj
Czarny koń

Post autor: ratajj » 17 maja 2020, 21:41

Lucas pisze: 17 maja 2020, 15:24 Dramat obsługa posprzedażowa to żart banda oszustów naprawa zgłoszenia usterki zajęła im miesiące koszt poprawek w mieszkaniu to 8000 tys złotych po pseudo fachowcach . Pierwszy raz spotkałem się z taka firma która ustala własne reguły których nie przestrzega . Nie polecam nikomu tego developera lejąca się woda na parkingach wiele niedoróbek na klatkach.
Również uważam że jakoś wykończenia niektórych elementów budzi niepokój, ale że aż tak?

Może podzielisz się jakimiś szczegolami?

Lucas
Wtajemniczony

Post autor: Lucas » 18 maja 2020, 06:33

Wystarczy zrobić sobie wycieczkę po piętrach żeby zobaczyć jaki jest poziom wykonania

ratajj
Czarny koń

Post autor: ratajj » 18 maja 2020, 09:57

Dosyć często chodzę po schodach i właściwie nadal nie wiem do czego pijesz. Tak jak napisałem wcześniej nie uważam żeby VD było najlepszym deweloperem w miescie ale jak już mamy rozmawiać o jego brakach to moze jakieś konkrety by sie przydały.

blackbird
Wtajemniczony

Post autor: blackbird » 18 maja 2020, 11:59

Lucas pisze: 17 maja 2020, 15:24 Dramat obsługa posprzedażowa to żart banda oszustów naprawa zgłoszenia usterki zajęła im miesiące koszt poprawek w mieszkaniu to 8000 tys złotych po pseudo fachowcach . Pierwszy raz spotkałem się z taka firma która ustala własne reguły których nie przestrzega . Nie polecam nikomu tego developera lejąca się woda na parkingach wiele niedoróbek na klatkach.
Co ty tam robiles ze az 8k musiales zaplacic? Posadzki zrywane czy wymiana scian na nowe? Dalej to nie tlumaczy kwoty. Jesli to prawda dlaczego nie zdecydowales sie pojsc droga sadowa?

Zgodnie z zasada internetu "pic or didn't happen" ;)

Edit:

"8000 tys złotych" to jest 8.000.000 PLN. Masz ściany ze złota? :D

Lucas
Wtajemniczony

Post autor: Lucas » 24 maja 2020, 08:00

Łączenia ścian z sufitem wszędzie do wyprowadzenia ściany Krzywe różnice w wysokości sufitu było tego dużo do poprawki . Droga sądowa nic nie wskórasz jest to czasochłonne i mało efektywne żyjemy w Polsce !!! Po moich doświadczeniach z deweloperem po zgłoszeniu drobnej usterki która naprawiał od listopada o marca wiec chcąc zgłosić to co napisałem nie wiem czy do dziś było by to zrobione

blackbird
Wtajemniczony

Post autor: blackbird » 26 maja 2020, 12:24

Lucas pisze: 24 maja 2020, 08:00 Łączenia ścian z sufitem wszędzie do wyprowadzenia ściany Krzywe różnice w wysokości sufitu było tego dużo do poprawki . Droga sądowa nic nie wskórasz jest to czasochłonne i mało efektywne żyjemy w Polsce !!! Po moich doświadczeniach z deweloperem po zgłoszeniu drobnej usterki która naprawiał od listopada o marca wiec chcąc zgłosić to co napisałem nie wiem czy do dziś było by to zrobione
Kiedys jeszcze jak robilem w mieszkaniowce nie spotkalem sie z mieszkaniem od dewelopera, ktore by spelnialo bardzo wygorowane wymagania klientow. Nie wiem czy ludzie zdaja sobie sprawe co to jest stan deweloperski i co sie za tym kryje. To nie jest tak, ze wystarczy pojsc do Castoramy po farbke i bedzie gotowe. Generalnie jesli sciana nie jest z palety (tak wiem co mowie) , na pierwszy rzut oka nie ma krzywizn (nie ze chodzisz z milimetrem i wszystko mierzysz) i nie cieknie to jest ok.

To o czym wspomniales to jest standard, ktory trzeba wykonac przed pomalowaniem scian. Łączenia scian trzeba wypelnic akrylem bo pękają. Ściany moga miec nierownosci bo tynk maszynowy jest na nich. Na to przychodzi jeszcze warstwa gipsu. Róznice w wysokosciach ZAWSZE sa, raz mniejsze raz wieksze.

Dopiero teraz pierwszy raz w zyciu sprawdzilem jakie sa normy prawne dot odchylow :
https://www.inspekcjadomu.pl/porady/odb ... -odchylki/

"W Twoim mieszkaniu zapewne spotkasz tynki gipsowe dla których dopuszczalne są odchyłki:

-odchylenie od płaszczyzny do 5 mm na długości 2 m
-odchylenie od kierunku pionowego ściany nie więcej niż 3 mm na długości 1 m i nie więcej niż 6 mm w pomieszczeniach do 3,5 m wysokości
-odchylenie kąta prostego do 4 mm na długości ramienia 1 m"

Przypuszczam, ze osoba, ktora remontowala Ci mieszkanie wmówiła Tobie ze stan jest fatalny by wyciągnąć od Ciebie pieniadze. Te 8k za tynki to tłumaczy.

Lucas
Wtajemniczony

Post autor: Lucas » 22 sierpnia 2020, 22:43

Nikt niczego odemnie nie wyciągnął developer a wzasadzie podwykonawca zrobił to co umie najlepiej czyli spier... swoją robotę . A ty na sile mi tu z odchylami nie Wyskakuj. Napisał bym tobie gdzie możesz wejść developerowi ... domyśl się . Kupiłem już pare mieszkań w życiu vintage ma jeszcze długa drogę do pokonania poprostu trzeba się przyłożyć a nie jakoś to będzie

Lucas
Wtajemniczony

Post autor: Lucas » 08 września 2020, 11:28

Wystarczy spojrzeć na windę zdjęto obicia drewniane wyglada na to ze firma od której developer kupił te puszkę dopłaciła za tego strucla aby się go pozbyć brak lustra co jest standardem u innych developerow tu jest luxusem brak uchwytów do trzymania się choć by dla osoby niepełnosprawnej brawo vintage😂😂😂😂😂😂😂 winda nie pasuje do całości

ODPOWIEDZ